Posty

Wyświetlanie postów z 2012

Baza danych [ANSI C]

tu program zaliczeniowy z którym miałem maaaaasę i jeszcze więcej kłopotów. może nie jest napisany idealnie, brak mu parę rzeczy, no ale - działa :P

szyfrator[ANSI C]

a tutaj prosty przykład szyfratora z użyciem XOR. zaczerpnięte z KLIK  i nieco zmienione przeze mnie. Poniżej kod mój i skopiowany z tamtego bloga (w drugiej wklejce). klik:

Norma macierzy[ANSI C]

takie tam coś, co liczy normę PODANEJ W KODZIE macierzy. jak znalazł na kolosa na którym nie ma się czasu napisać wprowadzania macierzy. klik:

:)

http://bash.org.pl/4842150/

separatory w ciągu znaków [ANSI C]

czyli podajemy ciąg znaków, np @#$ i separator, np 6, a wynik będzie: @6#6$6 ;p klik:

średnia arytmetyczna z macierzy 1 wierszowej[ANSI C]

szczerze mówiąc to dawno nie programowałem, i tak dla treningu robię jakieś proste programiki ;D anyway, początkującym programistom i takie pierdoły potrafią uprzykrzać życie, więc dodaję. klik:

przeładowanie operatorów - kalkulator liczb zespolonych

nie jest jakiś wyszukany, brakuje sporo funkcji, no ale ;p pomijam fakt że czasem potrafi wywalić dziwne rzeczy typu (0,-0) których nie chce mi się eliminować, ale w 70% spełnia swoje zadanie (pozostałe 30% to brak sin, cos, exp, ln itp). klik:

Przeciążanie operatorów - klasa wektor

hm. Tu jest moja wesoła twórczość na temat działania na wektorach w przestrzeni 3D. Ewentualne poprawki/błędy proszę zgłaszać ;p wrzucę jeszcze inną wersję tego programu, bez wskaźnika ;p klik:

Complex...

biblioteka complex to bardzo fajne narzędzie, w którym zdefiniowane są działania ;D przykładowe użycie: klik:

Przeciążanie operatorów

jak dobrze pójdzie, to pojawią się liczby zespolone, no ale chwilowo będą tylko proste implementacje tego zagadnienia. polecam zapoznać się z: http://4programmers.net/C/Prze%C5%82adowywanie_operator%C3%B3w  dosyć przejrzyscie jest to napisane... ;) kody pojawią się w kolejnych postach

Prostokąt template

dobra, może przesadzam, ale to już ostatni z figur ;D mam nadzieję że każdy zainteresowany będzie teraz w stanie napisać prosty szablon opisujący dowolną bryłę lub figurę płaską klik:

okrąg template

nomen omen, kolejny prosty kod, dobry jako ćwiczenie i mała uwaga. Tak, wiem że M_PI siedzi w bibliotece matematycznej i nie trzeba tego definiować, ale mój kompilator najwyraźniej ma w tej kwestii zupełnie inne zdanie ;) klik:

box template z alokacją pamięci

hm. kod podany niżej jest prosty ale jego pisanie to dobre ćwiczenie dla początkujących  :) . nic nie można wprowadzać z poziomu programu, zmiany długości tylko w kodzie, na ekranie widzimy 4 wyniki, w tym przypadku dla (1,1,1) i (2,2,2). klik:

stos template + class node

czyli trochę strukturalne podejście do problemu stosu ;D no i w sumie to już ostatnia implementacja, może kiedyś będą jeszcze jakieś. klik:

Stos template + MAX SIZE

a tu mamy klasę stos z określonym już odgórnie MAX_SIZE, więc wreszcie można użyć w jakiś racjonalny sposób full() ;) klik:

Stos template...

dobra, tutaj jest kolejna, tym razem pełniejsza implementacja stosu... z użyciem szablonu oczywiście szczerze mówiąc, ta wersja nie przypadła mi do gustu, ale kto co woli klik:

Stos, implementacja podstawowa

podstawowa, czyli z napisaniem menu, użyciem switch'a oraz  biblioteki <stack>... klik:

First

ave z nudów i chęci treningu postanowiłem zrobić tego bloga, na którym będą pojawiać się implementacje różnych mniej i bardziej zaawansowanych rzeczy (pisane na zajęciach na studiach) w C++.../ lub ANSI C (zależy czy będzie co wstawiać ;D)